DENY

O Denym
Fotogalerie

LUMP

O Lumpovi
Sourozenci
Psí sporty
Fotogalerie

WAMI

Novinky
Dogtrekkingy
Focení pro radost
Kontakty a odkazy

Aka zo Stezky vlka

 • Aka v roce 2006
 • Aka - nové fotky ze setkání s Lumpem, prosinec 2005
 • Fotky Aky od Lucky (Aka malá, hrátky s pejsky, setkání s Lumpem 21.5.2005)
 • Aka vypráví... (autor: LG)

  Nazdárek lidičky,
  to, že se jmenuji Aka, to už určitě všichni víte.

  Nedávno jsem oslavila 5 měsíců, a tak jsem si řekla, že bych mohla obnovit fotogalerii, kterou úžasně vede můj bráška Lump s paničkou Lenkou. A nebo naopak ?

  Možná se divíte co na stránkách skorovlků dělají labroušek Adélka a berňáček Nero. Jsou to totiž mojí kamarádi. S Adélkou jsem se poznala, když mi byly tři měsíce. Jsme úžasné kamaridky a Adélka mě naučila plno kravin. Ani já nezůstala pozadu a naučila Adélku plno věcí. Třeba jak se ohrnujou pysky nebo jak se dá kousnout zespodu za nohu nebo za krk, a nejen to.

  Neroška jsem poznala až na jaře. Nejdříve jsem se ho trošku bála. Ale pak jsem zjistila, že pod ním můžu proběhnout, když stojí, a kousnout ho zespod do nohy. To je úžasný figl, jak si ho zmenšit - on si totiž lehne na zem a já se konečně na něm můžu po svém vyřádit. Jak říkám: čím větší pes, tím lepší!

  S Adušinkem jsme nerozlučná dvojka. Když nejde Aduš ven, sednu si před jejich vrata, a tak dlouho štěkám, dokud ji nepustí alespoň na chvilku za mnou. A naopak, když nejdu ven já, lehne si Aduš před naše vrátka a stávkuje. No prostě DVOJKA HIC.

  Mějte se,

  HAF

  Aka a LG

  Jak to všechno začalo (autor: LG)

  Už od mala jsem toužila mít psa, jakéhokoli.Strejda choval německé ovčáky a já jako malý svišť se do nich zamilovala. Teprve před dvěma lety se mi tento sen splnil. Pořídila jsem si štěně NO (alespoň jsem se tak domnívala). Byla to nádherná fenečka, které jsme dali jméno Tara.

  Čas plynul a z malého štěňátka vyrostla krásná fenka se kterou jsme zažívali ne málo starostí, ale zároveň o to více radostí. Na blízkém cvičáku, kde jsme docházeli procvičovat naše dovednosti, jsem se dozvěděla, že Tara nemá geny jenom NO ale je velmi rysově podobná ČSV. V té době jsem neměla ani páru co to vlastně ČSV je. Začala jsem se o toto plemeno zajímat a opravdu popis a charakteristika seděla i na naší Tarantuli.

  Osud nám nepřál a věřím, že tomu pomohla i lidská nenávist, zloba a zášť. Tara nám 27.října 2004 odešla do věčných lovišť. Měla rok a půl. Veterinář konstatoval zástavu srdce. Byla to rána, kterou jsem málem nerozchodila. Život šel dál a já si v duchu stále opakovala, že už žádného psa nikdy nechci. Mozek sice říkal ne, už žádného psa NIKDY !!!, ale srdíčko volalo po příteli, který vyplní prázdnotu v něm. Netrvalo dlouho a dala jsem se do hledání nového kamaráda, ale bez úspěchu. Všechna štěňátka byla z chovných stanic. Pro mě tudíž příliš drahá. Zároveň jsem toužila zase mít podobného pejska jako byla Tara.

  Až jednoho dne jsem ulovila na internetu inzerát. „Prodám štěně M: CSV O: NO x vlk x Malinois“ (však ten inzerát moc dobře znáte). Neváhala jsem ani chviličku a okamžitě žhavila telefonní dráty a blokovala internet. Snaha a trpělivost se vyplatila. Majitelka fenky Zuzanka byla tak hodná a poslala mi pár foteček malých mrňat. Teď nastalo rozhodování: „Vezmu si pejska nebo fenku?“ Zvítězila světlounká fenečka, která mi trošku připomínala Taru.

  Slovo dalo slovo a já v půlce února jela s přítelem pro nového kamaráda, teda kamarádku :o) Když jsme dorazili na místo D v hodinu H, našli jsme tam partičku skvělých lidiček, jednoho úžasně živého Lumpíka a dvě unavené hromádky chlupů, které ležely pod topením. Ani je tam nešlo vidět.Jeden ten huňatý kožíšek byl náš. Pomalu je od sebe nešlo rozeznat jak byli ti dva na sebe podobní. Až teda na malé drobnosti :o) Po probuzení jsme nechali naše „poklady“ poblbnout venku před domem. Malé chlupaté kuličky řádily jako čert. Nic pro ně nebylo překážkou.

  Nastal čas rozloučit se, před náma bylo ještě 200 km dlouhá trasa domů. Zpáteční cesta rychle ubíhala a mrně kupodivu spokojeně spalo v kufru auta. Toho večera jsme si přivezli domů

  AKU ZO STEZKY VLKA

  zpět